Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opis gry – gra nocna "Nasi bohaterowie"

Harcerze otrzymują w kopertach instrukcję do gry (poniżej) puste pola do krzyżówki, pustą kartkę
i długopis. Zadaniem patroli jest
za pomocą latarek odnaleźć zielone odblaski, które są rozłożone na drzewach na wyznaczonym terenie. Przy odblaskach znajdują się wydrukowane kody QR – należy je odkodować za pomocą odpowiedniej aplikacji na smartfonie (przynajmniej jedna osoba
z patrolu musi ją sobie pobrać – są darmowe). Zadania na punktach są związane z bohaterami harcerskimi: Robertem Baden-Powellem, Andrzejem Małkowskim, Olgą Drahonowską-Małkowską, Władysławem Wagnerem. Jedno dotyczy krzyża harcerskiego – uzupełnianie luk (zdjęcia zadań w folderze). Patrole mają ograniczony czas na wykonanie zadania. Bez względu na ilość wykonanych zadań uczestnicy gry muszą wrócić na miejsce zbiórki o określonej godzinie.
Harcerz i harcerka podejmują wiele wyzwań, niezależnie od pory dnia czy roku. By osiągnąć szczyt harcerskich ideałów muszą pracować nad sobą, służyć innym całym swoim życiem i pamiętać o przestrzeganiu Prawa Harcerskiego. Drogę, jak to zrobić, m.in. wskazują im bohaterowie harcerscy, a także najważniejsze symbole polskiego ruchu skautowego.

Treść zadania dla patrolu

Waszym zadaniem jest odnalezienie pięciu „zielonych” punktów, przy których będzie zadanie. Jest ono zakodowane, ponieważ tylko wybrani mogą je odszyfrować. Znajdźcie wszystkie punkty, jednak pamiętajcie, że oprócz Was, zadań szukają pozostałe wachty. Postarajcie się przemieszczać niepostrzeżenie i w ciszy, by Was nikt nie widział ani nie słyszał. Musicie to robić całą grupą. Jeśli już znajdziecie zadanie, rozwiążcie je w bezpiecznym miejscu. Nie niszczcie go, by kolejna wachta mogła spróbować się z nim zmierzyć. Do obozu musicie wrócić najpóźniej o 23:45, nawet jeśli nie uda Wam się znaleźć wszystkich zadań.

P.S. Do odszyfrowania zadań musicie mieć na jednym telefonie aplikację do odczytywania kodów QR.

Załączniki:
Pobierz plik (Kody razem do druku.doc)Kody razem do druku.doc[ ]28 kB
Pobierz plik (Krzyżówka puste pola.doc)Krzyżówka puste pola.doc[ ]96 kB
Pobierz plik (Zadanie 1.png)Zadanie 1.png[ ]209 kB
Pobierz plik (Zadanie 3.png)Zadanie 3.png[ ]291 kB
Pobierz plik (Zadanie 4.png)Zadanie 4.png[ ]299 kB
Pobierz plik (Zadanie 5.png)Zadanie 5.png[ ]272 kB
Początek strony