Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mundur Organizacyjny Członków Drużyn Wodnych i Żeglarskich

Mundur harcerek i harcerzy

Bluza
Bluza kroju marynarskiego w kolorze granatowym z materiału ubraniowego (tropik morski), lekko dopasowana, wypuszczana na spodnie, na bokach sznurowana granatową tasiemką. Rękawy koszulowe, długie ujęte w mankiety zapinane na jeden guzik z gładkim obrzeżem i lilijką połączoną w środku kotwicą. Na bluzę nakładany jest granatowy kołnierz marynarski, obszywany trzema rzędami białej tasiemki, przedłużenie kołnierza z przodu rozcięte. Cała drużyna nosi bluzy z jednakowej tkaniny i w jednolitym kolorze. Możliwe jest noszenie pod bluzą jednolitego podkoszulka lub swetra w kolorze białym, czarnym lub granatowym. W okresie letnim dopuszczalna jest bluza biała z krótkim rękawem, dopasowana, na bokach sznurowana białą tasiemką. Na bluzę nakładany jest granatowy kołnierz morski.

 

Spodnie
Spodnie długie w kolorze granatowym, dopasowane, z materiału ubraniowego z dwiema kieszeniami w szwach bocznych i jedną z tyłu z prawej strony. Dopuszcza się możliwość noszenia krótkich spodni czarnych lub granatowych w okresie letnim, jednolitych dla całej drużyny.

 

Nakrycie głowy
Beret typu baskijskiego w kolorze czarnym.

 

Obuwie i skarpety
Buty i skarpetki powinny być w kolorze czarnym. Podczas zajęć na wodzie wymagane jest obuwie miękkie.

 

Źródło:

http://wodniacy.eu/almanach.item.51/regulamin-mundurowy-dla-wodniak%C3%B3w.html

Początek strony