Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LOGO 013Towarzystwo Przyjaciół 41 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej TOP-41 w Opolu powstało w 1997 roku, bazując na doświadczeniach holenderskiego skautingu. Towarzystwo jest organizacją pozarządową zarejestrowaną w KRS, prowadzi działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności. Jednak głównym celem organizacji jest wszechstronne wspieranie działalności wychowawczej 41 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej. Stowarzyszenie jest charytatywnym, humanitarnym, dobrowolnym, trwałym zrzeszeniem członków realizujących wspólne cele.

 

Celem Towarzystwa jest :

  1. Propagowanie wszechstronnego, duchowego i fizycznego rozwoju młodzieży, a szczególnie w zakresie szeroko pojętej kultury marynistycznej, sportów wodnych i żeglarstwa.

  2. Promocja i organizacja wolontariatu szczególnie w obszarze wychowania dzieci i młodzieży.

  3. Podejmowanie działań na rzecz oświaty i wychowania ze szczególnym uwzględnieniem dorobku światowego skautingu.

  4. Podtrzymywanie tradycji narodowej oraz rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej.

  5. Ochrona dóbr kultury ze szczególnym uwzględnieniem zabytków techniki marynistycznej.

  6. Działalność umożliwiająca udział w zorganizowanych formach uprawiania turystyki, sportów wodnych i innych form krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży.

  7. Pozafinansowa działalność charytatywna na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Początek strony