Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapisy na obozy - Turawa 2023
Turnus dla dzieci od 12 do 15 lat: w terminie od 24.07.2023r. do 29.07.2023r.

Oferta organizacji obozu żeglarskiego – Turawa 2023

Towarzystwo Przyjaciół 41 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej ma zaszczyt zaproponować atrakcyjną formę aktywnego wypoczynku nad Wielkim Jeziorem Turawskim.

Termin:

Turnus dla dzieci od 7 do 12 lat: w terminie od 17.07.2023 r. do 22.07.2023r.

Turnus dla dzieci od 12 do 15 lat: w terminie od 24.07.2023r. do 29.07.2023r.

Miejsce organizacji obozu:

Obóz organizowany jest na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Zajazd Jowisz” (ul. Harcerska 2 Turawa). Ośrodek zlokalizowany jest przy promenadzie turawskiej nad Wielkim Jeziorem Turawskim; posiada własną stołówkę, plażę, port, boisko, świetlicę, kawiarenkę i plac zabaw. Miejsce jest ogrodzone i pod stałym nadzorem.

Obóz jest dodatkowo ogrodzony i po zmroku oświetlony. Stołówka i świetlica znajdują się na terenie Ośrodka, poza samym obozem (ok.50 m). Węzeł sanitarny i natryski znajduje się na terenie obozu. Członkowie obozu zakwaterowani są w 4 osobowych, namiotach typu IGLO. Namioty wyposażone są w wieszaki na ubrania, drewniane podesty i podgumowane materace wojskowe.

Wyżywienie:

Całość wyżywienia przygotowywana jest przez kuchnię Ośrodka „Zajazd Jowisz” i konsumowana jest w stołówce ośrodka. Na wyżywienie składają się cztery posiłki dziennie: śniadania, dwudaniowe obiady, podwieczorki i kolacje.

Cele realizacji programu:

Głównym celem programu realizowanego w trakcie obozu jest wychowywanie dzieci zgodnie z metodyką skautową, a także kształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, wiary w swoje możliwości, szacunku dla cudzej własności oraz umiejętności współpracy w zespole. Wszystko to realizowane jest przez zajęcia żeglarskie oraz gry i zabawy wykorzystujące metodykę zuchową i harcerską.

Warunki uczestnictwa:

Regulamin obozu oparty jest o Prawo Zucha i Prawo Harcerskie oraz ogólne warunki bezpieczeństwa na lądzie i wodzie. Uczestnik obozu nie może posiadać telefonu komórkowego.

Kosztorys:

Koszt obozu wynosi 780 PLN. Przyjazd uczestników na koszt rodziców.

Zapisy startują 3 kwietnia 2023 w tym miejscu.

Początek strony